Լավագույն տասնյակը
տղամարդկանց
1   Արոնյան Լևոն 2784
2   Սարգսյան Գաբրիել 2689
3   Հակոբյան Վլադիմիր 2675
4   Մովսիսյան Սերգեյ  2660
5   Մելքումյան Հրանտ 2646
6   Հովհաննիսյան Ռոբերտ  2632
7   Գաբուզյան Հովհաննես 2620
8   Գրիգորյան Կարեն 2616
9   Փաշիկյան Արման 2612
10   Անդրիասյան Զավեն 2602
Լավագույն տասնյակը
կանանց
1   Դանիելյան էլինա 2445
2   Մկրտչյան Լիլիթ 2434
3   Կուրսովա Մարիա 2319
4   Գալոյան Լիլիթ 2296
5   Գևորգյան Մարիա 2257
6   Անդրիասյան Սիրանուշ 2257
7   Բաբայան Արմինե 2202
8   Հայրապետյան Աննա 2184
9   Գաբոյան Սուսաննա 2175
10   Աղաբեկյան Լիանա 2160

25.12.2016

Կյանքից անժամանակ հեռացել է Աշոտ Անաստասյանը

52 տարեկան հասակում կյանքից անժամանակ հեռացել է միջազգային գրոսմայստեր, Հայաստանի ութակի չեմպիոն Աշոտ Անաստասյանը։
Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան կոլեկտիվը խորապես ցավակցում է Աշոտ Անաստասյանի հարազատներին, ընկերներին:

                                                      
կարդալ ավելին

19.12.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան արագ շախմատի եզրափակիչ մրցաշար

 Արագ շախմատի եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի դեկտեմբերի 25-ին ժամը 11-ին:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

05.12.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան եզրափակիչ մրցաշար

 Շախմատի տան եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի դեկտեմբերի 16-24-ը:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

                                                                            կարդալ ավելին

05.12.2016

Արագ շախմատի ընտրական մրցաշար

 Ս. թ. դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 11:00-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կանցկացվի արագ շախմատի ընտրական մրցաշար:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

                                                                            կարդալ ավելին

02.12.2016

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան պատանիների առաջնության եզրափակիչ մրցաշար

  Մրցաշարը կանցկացվի դեկտեմբերի 6-15-ը:
  Մրցաշարի կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ` http://chesshouse.am/files/1Boys.pdf:
  Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

29.11.2016

Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի որոշումը` որակավորման մրցաշարերի անցկացման կարգի փոփոխությունների վերաբերյալ

Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիան ընդունել է որոշում` կապված որակավորման մրցաշարերի անցկացման կարգի փոփոխությունների վերաբերյալ: Որոշմանը կարելի է ծանոթանալ այստեղ:

16.11.2016

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար

 Նոյեմբերի 23-ից դեկտեմբերի 2-ը կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` նոյեմբերի 23-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

07.11.2016

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարերը կանցկացվեն. 

  • 1-ին մրցաշար` սեպտեմբերի 25-ին,
  • 2-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 16-ին,
  • 3-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 30-ին,
  • 4-րդ մրցաշար` նոյեմբերի 20-ին:
    Խաղերի սկիզբը ժամը 11.00-ից:
         
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

07.11.2016

Հայաստանի առաջնության առաջին խմբի մրցաշար

Ավարտվեց Հայաստանի առաջնության առաջին խմբի մրցաշարը: Երեք շախմատիստներ  իրավունք ստացան մասնակցելու Հայաստանի 77-րդ առաջնությանը, որը կանցկացվի 2017թ. հունվարի 11-ին:

 

07.11.2016

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Նոյեմբերի 9-17-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` նոյեմբերի 9-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

17.10.2016

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարերը կանցկացվեն. 

  • 1-ին մրցաշար` սեպտեմբերի 25-ին,
  • 2-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 16-ին,
  • 3-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 30-ին,
  • 4-րդ մրցաշար` նոյեմբերի 20-ին:
    Խաղերի սկիզբը ժամը 11.00-ից:
         
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

17.10.2016

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Հոկտեմբերի 26-ից նոյեմբերի 3-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` հոկտեմբերի 26-ին ժամը 15.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

12.10.2016

Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն


Հայաստանի առաջնության առաջին խմբի մրցաշարի բացումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 23-ին ժամը 15.00:

 

 

11.10.2016

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարերը կանցկացվեն. 

  • 1-ին մրցաշար` սեպտեմբերի 25-ին,
  • 2-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 16-ին,
  • 3-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 30-ին,
  • 4-րդ մրցաշար` նոյեմբերի 20-ին:
    Խաղերի սկիզբը ժամը 11.00-ից:
         
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

10.10.2016

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան պատանիների առաջնության 1/2 եզրափակիչ մրցաշար

  Մրցաշարը կանցկացվի հոկտեմբերի 14-22-ը:
  Մրցաշարի կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ`http://chesshouse.am/files/patani1-2.pdf
  Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

 05.10.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

Մանուել Պետրոսյանին,
Հայկ Մարտիրոսյանին
 
աշխարհի պատանեկան առաջնությունում
ոսկե
մեդալ նվաճելու առթիվ:

08.09.2016

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Հոկտեմբերի 3-12-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` հոկտեմբերի 4-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

08.09.2016

Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի 1/2 եզրափակիչ մրցաշարերը կանցկացվեն. 

  • 1-ին մրցաշար` սեպտեմբերի 25-ին,
  • 2-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 16-ին,
  • 3-րդ մրցաշար` հոկտեմբերի 30-ին,
  • 4-րդ մրցաշար` նոյեմբերի 20-ին:
    Խաղերի սկիզբը ժամը 11.00-ից:
         
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

08.09.2016

"ԱՇՈՒՆ - 2016"

 Սեպտեմբերի  22-ից  հոկտեմբերի 1-ը կանցկացվի  "ԱՇՈւՆ - 2016" մրցաշարը: 
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                
                                                                           կարդալ ավելին

08.09.2016

ԱՆԿԱԽՈՒԹՅԱՆ ՕՐՎԱՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՄՐՑԱՇԱՐ

 Սեպտեմբերի 21-ին, ժամը 11.00-ից կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված անկախության օրվան: Մասնակցում են բոլոր ցանկացողները:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

30.08.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշար

 Շախմատի տան 1/2 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի սեպտեմբերի 8-17-ը:
Մասնակցում են 2001- 2100 վարկանիշը չգերազանող և 1/4 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` սեպտեմբերի 22-ին, ժամը՝ 15.30:
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

30.08.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշար

 Ավարտվեց 1/4 եզրափակիչ մրցաշարը: 1-13-րդ տեղ զբաղեցրած շախմատիստները իրավունք ստացան մասնակցելու 1/2 եզրափակիչ մրցաշարին, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 8-17-ը:

 29.08.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

Մանուել Պետրոսյանին, Մամիկոն Ղարիբյանին Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունում ոսկե մեդալ նվաճելու առթիվ:

10.08.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշար

 Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/4 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի օգոստոսի 20-29-ը: 
Մասնակցության իրավունք ունեն 2000-ը չգերազանցող վարկանիշով, ինչպես նաև 1/8 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` օգոստոսի 20-ին, ժամը՝ 11.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

02.08.2016

Հայաստանի կանանց 72-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշար

Ավարտվեց Հայաստանի կանանց առաջնության առաջին խմբի մրցաշարը, որին մասնակցեցին 31 շախմատիստուհիներ: Մրցաշարի հաղթող դարձավ Արմինե Բաբայանը՝ 9-ը հնարավորից 8,5 միավոր:

կարդալ ավելին

 29.07.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

Հայկ Մարտիրոսյանին, Արամ Հակոբյանին,           Շանթ Սարգսյանին, Դավիթ Միրզոյանին,  Արփինե Գրիգորյանին, թիմի մարզիչ Արտաշես Մինասյանին աշխարհի մինչև 16 տ. պատանիների օլիմպիադայում բրոնզե մեդալ նվաճելու առթիվ:

29.07.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/8 եզրափակիչ մրցաշար

 Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/8 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի օգոստոսի 4-13-ը: 
Մասնակցության իրավունք ունեն 2-րդ և առանց վարկանիշի 1-ին կարգյին, ինչպես նաև 1/16 եզրափակիչ մրցաշարից իրավունք ստացած շախմատիստները:
Խաղերի սկիզբը` օգոստոսի 4-ին, ժամը՝ 11.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

12.07.2016

Հայաստանի կանանց 72-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշար

Հուլիսի 23-ից օգոստոսի 2-ը կանցկացվի կանանց 72-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշարը: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

կարդալ ավելին

06.07.2016

Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշար

        Տ. Պետրոսյանի անվ. շախմատի տան 1/16 եզրափակիչ մրցաշարը կանցկացվի հուլիսի 14-23-ը:
        Մասնակցության իրավունք ունեն 3-րդ կարգային շախմատիստները:
        Խաղերի սկիզբը` հուլիսի 14-ին ժամը 11.00: 
        Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

 04.07.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ   Ե Ն Ք

        Հայաստանի վետերան շախմատիստներին  աշխահի թիմային առաջնությունում 
1-2-րդ տեղը գրավելու առթիվ:
              
              

01.07.2016

 Սահմանադրության օրվան նվիրված մրցաշար

Հուլիսի 5-ին ժամը 11.00-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար նվիրված Սահմանադրության օրվան:
Մասնակցում են բոլոր ցանկացողները:
Ցուցակագրումը մինչև հուլիսի 4-ը:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                            

v

26.06.2016

 Կարեն Ասրյանի 9-րդ հուշամրցաշար

Ավարտվեց Կարեն Ասրյանի հուշամրցաշարը: Այն անցավ լարված պայքարում: Արդյունքում  Անդրեյ Ժիգալկոն և Զավեն Անդրիասյանը վաստակեցին 7-ական միավոր և բաժանեցին  1-2-րդ հորիզոնականները:  Միանգամից 4 շախմատիստ կիսեցին 3-5-րդ տեղերը, սակայն լրացուցիչ ցուցանիշներով երրորդ հորիզոնականը բաժին հասավ Վլադիսլավ Կովալյովին:

 

21.06.2016

 Կարեն Ասրյանի 9-րդ հուշամրցաշար

Ջերմուկում շարունակվում է Կ. Ասրյանի հուշամրցաշարը:
Անցկացված 6 խաղափուլից հետո մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է Բելառուսի պատվիրակ Անդրեյ Ժիգալկոն՝ 5 միավոր: 7 շախմատիստներ՝ Զավեն Անդրիասյանը, Արման Փաշիկյանը, Կիրիլ Ստուպակը,  Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Կարեն Գրիգորյանը, Լևոն Բաբուջյանը և Վլադիսլավ Կովալյովը  իրենց ակտիվում  4,5-ական միավոր են գրանցել:

17.06.2016

Տիգրան Պետրոսյանի հուշամրցաշար

   Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը տեղի ունեցավ աշխարհի 9-րդ չեմպիոնի հուշամրցաշարը, որին մասնակցեցին 45 վետերան շախմատիստներ: Խաղի մեկնարկից առաջ նրանք ծաղիկներ դրեցին  չեմպիոնի կիսանդրու առջև:

16.06.2016

 Կարեն Ասրյանի 9-րդ հուշամրցաշար

  Ջերմուկում մեկնարկեց Ասրյանի հուշամրցաշարը, որին մասնակցում են յոթ երկրների 62 շախմատիստներ, այդ թվում 14 միջազգային գրոսմայստերներ, 11 միջազգային վարպետներ: 

 

14.06.2016

 Եվրոպայի շախմատի վետերանների առաջնություն

  Ավարտվեց Եվրոպայի վետերանների 16-րդ առաջնությունը: 50 + մրցաշարում  չեմպիոն հռչակվեց Զուրաբ Ստուրուան: Երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցրեց Գեորգի Բագատուրովին, իսկ երրորդը Ռաֆայել Վահանյանն էր:

Կարդալ ավելին

 

09.06.2016

 Եվրոպայի շախմատի վետերանների առաջնություն

     Շախմատի տանն այսօր կկայանա Եվրոպայի առաջ նության 5-րդ խաղափուլի հանդիպումները: 50+ խմբում միանձնյա առաջատար է Եվգենի Կալեգինը: 65+ խմբում առաջատարները հինգն են՝ Վիկտոր Կուպրեյչիկը, Վալենտին Բոգդանովը, Եվգենի Սվեշնիկովը, Յուրի Մեշկովը և Նիկոլայ Միշուչկովը:

05.06.2016

 Հայաստանի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

     Ջերմուկում ավարտվեց Հայաստանի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարը:  Մրցաշարի հաղթող դարձավ մվ Հայկ Մարտիրոսյանը (Արտաշատ), 2-րդ տեղը զբաղեցրեց Արմենակ Եղիազարյանը (Կապան) և 3-րդը Կարեն Հովհաննիսյանն էր (Գյումրի): Այս երեք շախմատիստներն իրավունք ստացան մասնակցելու ՀՀ առաջնության 1-ին խմբի մրցաշարին:
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

 

27.05.2016

" Ա Մ Ա Ռ  2016''

Հունիսի 15-24-ը կանցկացվի վարկանիշային մրցաշար:
Մասնակցում են վարկանիշ ունեցող ինչպես նաև 1-ին կարգային (տեղերը սահմանափակ են ) շախմատիստները:
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
                                                

25.05.2016

 Հայաստանի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար

     Ջերմուկում ընթացող Հայաստանի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարում այսօր կայացել են 2-րդ խաղափուլի հանդիպումները:
    Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

 

24.05.2016

Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվան նվիրված մրցաշար

Մայիսի 28-ին ժամը 11.00-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար նվիրված Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվան: 
Ցուցակագրումը մինչև մայիսի 27-ը:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

20.05.2016

Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ու Թ Յ Ու Ն

Եվրոպայի վետերանների առաջնության հետ կապված շախմատի տան օրացուցային պլանում կատարվել են որոշ փոփոխություններ: 
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշարը, որը պետք է անցկացվեր հունիսի 2-10-ը  չի անցկացվի:                                                 

 

16.05.2016

Խուլերի շախմատի աշխարհի անհատական     առաջնություն

 ՀՀ Նախագահ, Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Խուլերի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը: Բացմանը ներկա էին նաև ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովը, Խուլերի շախմատի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Ֆիլիպ Գարդները, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ֆեդերացիայի պատասխանատուներ:
Մրցաշարին կմասնակցեն 120 շախմատիստներ 24 երկրներից:

 

03.05.2016

Հաղթանակի օրվան նվիրված արագ շախմատի մրցաշար

 Մայիսի 9-ին ժամը 12.00-ին կանցկացվի արագ շախմատի մրցաշար նվիրված Հաղթանակի օրվան:
Մասնակցում են բոլոր ցանկացողները:
Ցուցակագրումը մինչև մայիսի 6-ը:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                               

 

21.04.2016

Խուլ համրերի շախմատի Հայաստանի 2016 թ. առաջնություն

  Շախմատի տանը ապրիլի 21-23-ը անցկացվեց  խուլերի շախմատի 2016 թ. Հայաստանի առաջնությունը:
    Չեմպիոնի կոչումը նվաճեց Վանաձորցի Սարգիս Աթաբեկյանը, 7 հնարավորից վաստակելով 6,5 միավոր, 2-րդը Գուրգեն Պապիկյանն էր Երևանից, 3-րդը Աբովյանից Նարեկ Թադևոսյանը:

 

21.04.2016

Գագիկ Հովհաննիսյանին նվիրված հուշամրցաշար

Այսօր անցկացվեց  Գագիկ Հովհաննիսյանի առաջին հուշամրցաշարը: Մրցաշարին մասնակցում էին 56 վետերան շախմատիստներ: Մրցաշարի փակման արարողությանը ելույթներ ունեցան Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի պատվավոր նախագահ Վանիկ Զաքարյանը, Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ Սմբատ Լպուտյանը, Գագիկ Հովհաննիսյանի կոլեգաները:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`        

                                           

13.04.2016

Ու Շ Ա Դ Ր Ու Թ Յ Ու Ն

Եվրոպայի վետերանների առաջնության հետ կապված շախմատի տան օրացուցային պլանում կատարվել են որոշ փոփոխություններ: Խնդրում ենք հետևել մեր հայտարարություններին:                                                 

 

13.04.2016

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Ապրիլի 30-ից մայիսի  7-ը  կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` ապրիլի 30-ին ժամը 16.00-ին:
Ցուցակագրումը մինչև ապրիլի 29-ը ժամը՝ 17.00:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                 

13.04.2016

1-ին կարգի որակավորման մրցաշար

 Ապրիլի 29-ից մայիսի 7-ը կանցկացվի 1-ին կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` ապրիլի 29-ին ժամը 16.00-ին:
Ցուցակագրումը մինչև ապրիլի 28-ը ժամը՝ 17.00, կարգը հաստատող գրքույկներով:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`
                      

                                                   

02.03.2016

2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Ապրիլի 15-25-ը կանցկացվի 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` ապրիլի 15-ին ժամը 16.00-ին:
Ցուցակագրումը մինչև ապրիլի 14-ը ժամը՝ 17.00, կարգը հաստատող գրքույկներով:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                  

01.04.2016

Շախմատը` հավասար հնարավորությունների հարթակ

  Միջոցառումը տեղի կունենա ապրիլի 9-ին` ժամը 12:00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

կարդալ ավելին

23.03.2016

Վանիկ Զաքարյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված մրցաշար

 Շախմատի տանն անցկացվեց մրցաշար նվիրված Վանիկ Զաքարյանի ծննդյան 80-ամյակին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                            

                                                                            կարդալ ավելին

22.03.2016

3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Ապրիլի 1-8-ը կանցկացվի 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` ապրիլի 1-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

14.03.2016

Շ Ն Ո Ր Հ Ա Վ Ո Ր Ո Ւ Մ  Ե Ն Ք

Աէրոֆլոտ Օփեն մրցաշարում մեծ հաջողության հասած պատանի շախմատիստներ՝ Հայկ Մարտիրոսյանին և Տիգրան Հարությունյանին:  Նրանք երկուսն էլ լրացրեցին գրոսմայստերի նորմա:

08.03.2016

 

Սիրելի կանայք և աղջիկներ շնորհավոր Ձեր տոնը՝ մարտի 8-ը: Գարնանային այս գեղեցիկ օրը թող անսահման ջերմություն, սեր ու երջանկություն բերի Ձեզ և Ձեր ընտանիքներին:

 

04.03.2016

Ընթացիկ վարկանիշները` այսօրվա դրությամբ          
1.Կարլսեն                2851.0
 
2.Կրամնիկ               2801.0

3.Կարուանա           2794.0

4.Գիրի                      2793.0
5.Նակամուրա         2790.0
6.Վաշիե-Լագրավ   2788.0
7.Արոնյան                2786.0
8.Թոփալով               2780.0
9.Դին Լիրեն             2777.0
10.Սո                         2773.0

04.03.2016

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Մարտի 18-26-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` մարտի 18-ին ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                                

 28.02.2016

 

ՀՀ ֆինանսաբանկային և բիզնես ոլորտի ընկերությունների միջև արագ շախմատի 10-րդ սիրողական առաջնություն

   Առաջնությանը մասնակցում էին  24 շախմատիստներ, որոնք ներկայացնում էին յոթ ֆինանսաբանկային և բիզնես ոլորտի ընկերություններ:
Մրցանակային տեղեր զբաղեցրին`
1-ին տեղ` Ջիվան Դավթյան (ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ)
2-րդ տեղ` Հովհաննես Արզումանյան (Յունիբանկ)
3-րդ տեղ` Աշոտ Ավետիսյան (Ինեկոբանկ):
Թիմային հաշվարկով հաղթող ճանաչվեց` ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը:
                             

22.02.2016

Երևանի պատանիների առաջնություն

    Ավարտվեց Երևանի պատանիների առաջնությունը: Երևանի չեմպիոններին որոշելուց բացի, առաջնությունն  ի հայտ բերեց այն մասնակիցներին, ովքեր իրավունք ստացան մասնակցելու Հայաստանի պատանիների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշարին (12-22 մարտի):

Կարդալ ավելին

18.02.2016

" ԳԱՐՈՒՆ - 2016 "

  Մարտի 2-11-ը կանցկացվի "ԳԱՐՈւՆ 2016 " վարկանիշա յին մրցաշարը:
  Մրցաշարը կանցկացվի 2 խմբով՝
  A/ 1-ին խումբ - մասնակցում են մինչև 2050 ազգային  վարկանիշ ունեցող (այդ թվում և առանց վարկանիշի 1-ին կարգային՝ տեղերը սահմանափակ են) շախմատիստները:
 B/ 2-րդ խումբ - մասնակցում են 2051 և ավելի ազգային վարկանիշով շախմատիստները:

 Խաղերի սկիզբը` մարտի 2-ից ժամը 16.00-ին:
 Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                             A              B

27.01.2016

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

 Փետրվարի 4-12-ը կանցկացվի 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար:
Խաղերի սկիզբը` փետրվարի 4-ից ժամը 16.00-ին:
Մրցաշարի արդյունքներին և վիճակահանությանը կարող եք հետևել այստեղ`

                                              

09.01.2016

Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն

 Հյաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնությունների բարձրագույն խմբի մրցաշարերի բացումը տեղի կունենա հունվարի 11-ին ժամը 16.00-ին:

07.01.2016

Ընթացիկ վարկանիշները` այսօրվա դրությամբ       1.Կարլսեն               2844.0 
2.Կրամնիկ              2801.0

3.Գիրի                     2798.0
4.Արոնյան               2792.0
5.Կարուանա          2787.0
6.Նակամուրա        2787.0
7.Վաշիե-Լագրավ  2785.0
 8.Անանդ                  2784.0
9.Թոփալով             2780.0
10.Սո                       2773.0

25.12.2015

Շնորհավոր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ

        
    Շնորհավորում ենք բոլորի Նոր Տարին և Սուրբ ծնունդը, ցանկանում ենք առողջություն, երջանկություն, նորանոր հաջողություններ:

                      

1 2 3 4 5